Підтримати
  1. Головна>
  2. Казки>
  3. Війна пса з вовком

Війна пса з вовком

Прибіг, вовк до села й каже псові:

— Давай будемо друзями.

Пес друзів не мав і згодився. Почав вовк приходити до нього в гості. Розповідає, що нового діється в лісі, а сам роззирається по подвір’ю. Подивився і пішов. Пес заснув. Але чує: баран кричить. Пес відкрив очі, бачить: вовк тягне барана з кошари. Пес загавкав, господар вибіг з хати, вхопив дрюк і так змастиґав вовка, що той не лише барана лишив, а й сам ледве втік.

Вовк прибігає до лісу, скликає звірів і виповідає війну псові. Але війна має починатися не в селі, а в лісі. Вовк запросив собі ведмедя, дикого кабана, лисицю, а пес не має з ким іти воювати. Просив вола — боїться, просив коня — не йде. Пес зажурився. Аж тут підходить до нього півень і питає:

— Чого ти, песику, журишся?

Пес розповів. Півень говорить:

— Не журися.

Закликав він гусака, качку, котика — і військо готове. Другого дня вирушають на війну. Каже півень:

— Як будемо доходити до лісу, то робім великий гук.

Ще не дійшли до лісу, як пес загавкав, кіт занявчав, півень закукурікав, гуска заґелґала, качка кряче. Почув ведмідь такий гук і каже:

— Величезне військо йде. Де я подіюся?

І виліз на дуба. Вовк думає собі: «Якщо ведмідь боїться, то що мені робити?» Сховався за корч. Дикий кабан зарився в купу торішнього листя. А лисиця залізла в нору, під корінь.

Прийшло псове військо під дуба, і когут закукурікав. А диким звірям причувається, що він каже: “Є вони ту-ут!” Качка кряче, а їм здається, що вона говорить: “Так! Так! Так!” Гуска заґелґала, а їм причувається, що питає: “Де? Де? Де?”

Кіт занявкав, а дика свиня махнула хвостиком, бо комар вкусив. Кіт думав, що це миша, скочив до хвоста. Кабан злякався, що кіт хоче і його з’їсти, кинувся втікати. Кіт зі страху кинувся на дуба, а ведмідь думав, що той хоче і його з’їсти, гепнувся з дерева на вовка. Вовк утікати. Лис почув, як щось гепнуло з дерева на землю, вискочив з нори і дав ногам знати. Пес кинувся за ним. Але не зловив, лишень відкусив кінчик хвоста.

Так закінчилася ця війна. Але між псом і вовком нема миру і дотепер.

Аудіозапис української народної казки “Війна пса з вовком” (початок казки на 22:26 хвилині, кінець на 24:46 хвилині)

Джерела та збірки:

Текст української народної казки "Війна пса з вовком" входить до таких джерел та збірок:

  • Казки гір і підгір'я в записах Степана Пуника. – Київ "Веселка", 1995. – 398 с.

Поділитися