Підтримати
  1. Головна>
  2. Прислів'я та приказки>
  3. Народні прикмети

Народні прикмети

Земля

Земля – мати, її не можна бити. / Земля свята.

Коли земля після оранки обростає мохом, льон буде волокнистим.

Небо

Небо над лісом посиніло – на тепло.

Рання червленість неба – дощ, вечірня – на вітер. / Як вечером небо червоне, то буде вітер. / Якщо небо перед заходом сонця червоне, то кажуть, що ніч красна і погідна буде.

Сонце

Блідий захід сонця – на негоду. / Вінця навколо сонця – на дощ. / Кільце навколо сонця – на негоду. / Коли сонце заходить за хмари, то буде дощ. / Коли сонце заходить за стіну, то буде день дощовий. / Коли сонце зайде за хмару – на дощ, червоне – на вітер. / Коли влітку сонце заходить за хмару, то буде дощ. / Коробом сонце – ситом дощ. / Сонце сідає в морок – буде дощ. / Сонце сідає багряно – завтра буде дощ. / Сонце заходить за хмару – на дощ. / Якщо навколо сонця круг, влітку буде дощ, взимку – заверюха.

Захід сонця червоний – буде ясно. / Чистий захід сонця – на погоду.

Коли навколо сонця кружево, то буде вітер. / Коли влітку кругом сонця великий круг, то на другий день буде великий вітер. / Сонце заходить червоно – на вітер. / Сонце при заході жовтогаряче – на вітер. / Якщо навколо сонця бліде або червоне колесо з червоними плямами, то вітри або дощі незадовго будуть. / Якщо сонце заходить при червоному небі, то кажуть, що буде вітер. / Як сонце заходить за хмару червоно, то буде вітер.

Коли сонце заходить червоно, то буде холодно. / Коли сонце заходить червоно, то буде мороз або вітер. / Сонце з вухами – на мороз. / Стовп біля сонця зимою – на мороз, літом – на посуху.

Не лягай спати перед заходом сонця, бо будеш мати страшний сон.

Сонце в кругах – до урожаю.

Як за хмару заходить сонце, то буде пасмурно.

Як сонце восени пада, то й лист опадає.

Якщо під час сходу сонця стоїть духота, під вечір слід чекати дощу.

Якщо сонце сходить в тумані, буде тихо і душно. / Якщо сонце при сході яскраво червоне, а невдовзі сховається за хмару – скоро знегодить.

Зорі

Багато зірок – на погоду, нема зірок – буде дощ. / Вночі багато яскравих зірок – на погоду. / Золотиста зоря – стійка погода. / Чумацький шлях повний зірок і світлий – на ясну погоду.

Багряні зорі - на вітер. / Зорі падають з неба – на вітер. / Червоніє зоря – на вітер, бліде – на дощ.

Зорі на дощ дмуться та лупають. / Зірки стають тьмяними і розпливчастими – на дощ. / Коли зорі починають ховатися, невдовзі буде дощ. / Ранкова і вечірня зоря червоні – на дощ.

Зірки стрибають – на мороз. / Коли вночі зоряно, то на ранок буде мороз.

Срібна зоря – холоди триватимуть. / Яскраві зірки – на мороз, білі – на відлигу.

Якщо влітку часті зірниці, буде гарний урожай.

Місяць

Блілий місяць - дощ, червлений – вітер, а ясний – погоду знаменує. / Коли місяць уповні червоний, то буде дощ. / Місяць у кружку несе воду у своєму рожку. / Коли місяць обгороджений, то буде дощ. / Червоне коло навколо місяця – буде дощ.

Кільце навколо місяця – на вітер. / Місяць обгородився – на вітер. / Червоніє місяць – на вітер, стає блідий – на дощ. / Червоне коло навколо місяця – на вітри, негоду. / Як навколо місяця круг, то буде вітер.

Коли місяць настає в погоду, тоді погода буде весь місяць.

Місяць яскравий – до ясної погоди, блідий, затуманений – до снігу. / Роги місяця гострі, яскраві – на погоду, круті – на мороз. / Як у молодого місяця верхній ріг гострий, то буде суха погода. / Як молодик гострий та черево відквасив – місяць буде дощовий. / Якщо в молодика круті роги, то на негоду, а положисті – на гожу днину.

Поділитися