Підтримати
  1. Головна>
  2. Пісні>
  3. Родинно-побутова лірика>
  4. Колискові пісні

Колискові пісні

Колискова — жанр народної родинної лірики, специфічний зміст і форма якої функціонально зумовлені присиплянням дитини в колисці.

Опис жанру колискової пісні

Колискові пісні виділені в окремий цикл родинно-побутових пісень, так як мають індивідуальну особливість та призначення. Виконання колискової здійснуються лише однією людиною – матір'ю або дуже близькою особою та лише для однієї людини — немовляти.

Матір та дитина — це найкраще втілення духовного зв’язку. “Нічого кращого немає, як тая мати молодая з своїм дитяточком малим”, — писав Тарас Григорович. Особливий контакт, який, починаючи з перших днів існування дитини з мамою, залишає вічний відбиток у приймаючих чуйні колискові. Всю ласкавість, чуттєвість, кохання, жадання своїй дитині щасливого життя, розуму, здоров’я, краси. Ненька укладає ці побажання в чуттєві стрічки і простий мотив, який формується ритмом колисання. Простий та монотонний наспів, а також ніжні, приязні, чутливі рядки мають заспокоювати, присипляти маля. Саме тому так багато в колискових образів тваринок, які поводять себе подібно до людей, що в дитячому сприйнятті є звичним. За допомогою колискових діти можуть ознайомитися з моральними цінностями, зі щоденними предметами, відбувається стимуляція до хороших вчинків, праці, спілкуванням за порядком та добротою до інших.